Graphene založených pěna na čištění vody

Vědci na Washingtonské univerzitě podařilo využít graphene oxid listy k vytvoření biofoam, který může transformovat do pitné wate špinavou vodur. Jejich nadějí je, že v zemích, kde existuje spousta slunečního svitu, bude to možné vzít špinavou vodu, pomocí tohoto materiálu se odpaří a čerstvou vodu.

Tato nová metoda kombinuje vyrábí bakterie celulózy a graphene oxid tvořit biofoam bi vrstev. Výrobní proces je prý velmi jednoduché, a síť vláken celulózy nanometrů produkované bakteriemi má vynikající schopnost pohybu vody z hromadného odpařovací plochu a minimalizují tepelné dolů. Materiál je bi vrstvená struktura s pohlcující světlo graphene oxid plné nanocellulose na horní a nedotčené nanocellulose na dně. Pokud to na vodě, voda je skutečně schopen dosáhnout povrchu, kde se stane odpařování. Vyzařuje světlo na vrcholu, a převádí do tepla kvůli graphene oxid; Odvod tepla k hromadné vody pod minimalizovat nedotčené nanocellulose vrstvy. Tímto způsobem, teplo není komoleno, ale omezuje na vrchní vrstvu, kde se ve skutečnosti děje odpařování.

Celulóza v dolní části bi vrstev biofoam funguje jako houba, čerpání vody graphene oxid, kde dochází k rychlému odpaření. Výsledné sladké vody je možné snadno sbírat od horní části listu.

Proces, v němž biofoam bi vrstev tvoří ve skutečnosti je také román. Podle týmu funguje to podobně jak ústřice je Perla - bakterie tvoří vrstvy nanocellulose vláken, ve kterých získat vložené graphene oxid vločky.

Během kultivace bakterií pro celulózu, vědci přidali graphene oxid vločky do samotném prostředí. V určitém okamžiku podél celého procesu médium je odstraněna graphene oxidu a zavedla nové médium. Další vrstva pěny, která vyvolává. Rozhraní je údajně velmi pevné a mechanicky robustní. Nový biofoam je rovněž mimořádně lehké a levné dělat, takže je životaschopný nástroj pro čištění vody a odsolování.

Tým dodal, že jejich syntéza procesu také umožňuje přidání jiných nanostrukturovaných materiálů do pěny, které zvýší rychlost ničení bakterií a jiných nečistot a aby to bylo bezpečné pít.


Zdroj: