Co je grafen displej a proč to být flexibilní inteligentních zařízení z budoucnosti

Včera čínský výrobce, jehož jméno nám uniká ukázalo pár hlavy tím, že ukazuje pracovní a zcela flexibilní Android smartphone která používá graphene obrazovky.Vynález je formován jako náramek a nemá žádné problémy, samotná obtékajícím Dámské ruky, například. Tento pohled na funkce nám připomněl, že přední smartphone tvůrci již mají flexibilní displeje v masové výrobě, ale stále se rozhodnete začlenit je do zařízení, které jsou naprosto ploché a un-ohebný. Vyvolal také náš zájem v nikdy neviděl v provozu před kus technologie, která je grafen displej.

Co je grafen?

What's a graphene display and why it's going to be in flexible smart devices from the future

Grafen je vrstva čistého uhlíku. Jen jeden atom tlusté, grafen je nejtenčí, nejlehčí, nejsilnější a nejvíce transparentní a nejvíce tepla a elektřiny vodivý materiál, známo, že vědci. Ultimate super materiál, který s tradiční kovů a plastů, mohl utvářet budoucnost, a to doslova, všechno! Uhlík je chemický základ pro všechny známé života na zemi a nalezený v hojnosti, grafen je předvídáno futurologists jako ekologické, udržitelné řešení pro teoreticky neomezený počet aplikací.

Graphene výzkum byl obzvláště plodná v oblasti elektroniky a biotechnologie, přestože je stále práce zbývá než prvek mohou být vyrobeny způsobem, který je bezpečné a nákladově efektivní. S rozvojem v tomto směru vytrvale postupuje od roku 2012, kdy navrhl významný vědecký objev méně toxické metoda pro získání vysoce kvalitní graphene, není žádným překvapením, že zobrazení výrobců, spolu s další technologické podniky, jsou silně zájem v materiálu.
Včera označí poprvé jsme viděli grafenu v flexibilní smartphone displej, způsobem, který je nejen displej, ale celé zařízení plně ohebná. Je zřejmé budoucnost flexibilní chytrých zařízení, které mohou být nošeny nebo experimentoval s chytrým návrháři bude zahrnovat použití grafenu, kromě již známých plast OLED technologie používané pro jejich smartphony a chytré hodinky Samsung, LG a Apple. Tak tady je informativní pohled na co grafen displej je právě teď, spolu s jeho otázkou blízké budoucnosti.

Co zobrazení grafen?

What's a graphene display and why it's going to be in flexible smart devices from the future
První flexibilní graphene displej (na obrázku) byl v září 2014 dvěma institucemi, Partner-University of Cambridge Graphene centrum a sklad firmy Plastic Logic. Byl to monochromatické obrazovky, podobně jako e čtenáři. Vynález by se zdají být omezená, ale je to zásadní krok směrem k nošení a flexibilní chytrých zařízení, budoucnost má v úložišti.

Tento konkrétní zobrazení a možná ještě další, které po něm – jako na čínský smartphone jsme viděli včera – funguje na principu elektroforetické s aktivní maticí. Pomocí elektrického pole na výstup obrazy přes re-arranging částice suspendované v řešení. Vrstva emulze zpracované graphene elektroda je nanášena flexibilní plastové panely a zbrázděn elektrické obvody. Neexistuje žádný vnitřní požadavek pro použití skleněné tabule, což znamená, graphene zobrazí nepodléhá druh poškození nárazem utrpěl prosklený obrazovek.

Kromě toho tento druh displeje by mělo být jednodušší než Flexibilní OLED obrazovky, protože její základní deskou – elektrické vrstva, která dodává energii pro re-pořádání zobrazení částic – mohou být vyrobeny pomocí procesu s nízkou teplotou (v pod 100 ° C/212 ° F), která minimalizuje riziko výnos a dělá produkci méně náročná. Však zobrazí graphene smartphone bude pravděpodobně používat prvky z LCD a OLED technologie druh barev a obnovovací frekvence potřebné pro odpovídající uživatelské zkušenosti. To bude nevyhnutelně poněkud komplikovat produkce.

O pět měsíců později, výzkumníci z University of Manchester a University of Sheffield představil Poloprůhledný, graphene LED obrazovky, která je základem pro flexibilní graphene displeje, které skončí v budoucnosti mobilních zařízení. Je pouze 10 až 40 atomy tlusté, vyzařuje světlo celé své ploše bez nutnosti podsvícení.

Kdy přicházejí graphene obrazovky smartphonů?

To nevíme! Prozatím, grafen je příliš drahé pro použití v rozsáhlé výrobě dotykových displejů. A kromě toho, existuje mnoho práce, než graphene obrazovky může soutěžit s jemným LCD nebo OLED obrazovky z hlediska kvality obrazu. Proto jeho zavedení na displeje smartphonů je pravděpodobnější, že začít na úrovni řídících dotykové obrazovky.
Na konci roku 2014, výzkumníci z University of Surrey a Trinity College v Dublinu vyvinul "jednoduché, škálovatelné a levnou metodu pro vytváření hybridních elektrody kombinací grafenu (s jeho transparentní a vodivé vlastnosti) a stříbrné nanovláken. Jejich accomplishent je při snižování množství nanovláken, které jsou potřebné k výrobě dotyková vrstva více než 50krát, tak zjednodušit výrobní proces. Tato směs by mohl nahradit indium tin oxide vrstvy technologii, která je právě používán, ačkoli jsme ještě vidět, to se objeví v uživatelských zařízeních.