5 důvodů pro budoucnost digitálních zařízení se bude měnit grafenovým materiálem

Mnohokrát revoluce v technologii pochází z materiálů, jako jsou plastické vynálezy, které mění lidské životy ze všech aspektů. V současnosti má grafen, jako nový materiál, velkou pozornost. Ve skutečnosti je grafen je druh uhlíku, který má extrémně vysokou pevnost, světlo a může mít rozšířené vlastnosti, bude schopen změnit vzhled digitálních produktů, cítit a dokonce používat formulář. Níže se dozvíme víc o grafenovém materiálu, který má na konci něco mimořádného.

1. tvrdší než ocel

Přestože LG G Flex dokáže opravit drobné škrábance, nezměnila snadno slabost mobilního telefonu. Nicméně, pokud digitální produkty, jako například mobilní telefony, mohou v budoucnosti používat graphene jako shell, stanou se horninou pevnými. Podle zprávy Americké chemické společnosti je tvrdost graphenu 200x větší než ocel, zřejmě má velmi silnou trvanlivost.

2. Kulatý jako gumička

Vědci na Columbia University říkají, že grafen má určitou tažnost a může protahovat 20%. Jinými slovy, grafen je vlastně pružný materiál, podobný gumě. Samsung pracuje na grafénových tranzistorech a vytváří flexibilní obrazovky. Navíc grafen má určitou odolnost proti vodě, očekává se, že bude použita v nové generaci nepromokavých zařízení.

3. Lehké funkce

Grafhenova vynikající tažnost také umožňuje, aby byla dostatečně tenká, aby se dostala do určité míry průhlednosti. To znamená, že pokud může výrobce tohoto telefonu použít tento materiál, může nejen, že bude sluchátko trvanlivější, nepropustné, ale může se stát i méně frivolní.

4. Neuvěřitelná životnost baterie

Zmínili jsme graphene v článku o vývoji technologie baterií a je velmi pravděpodobné, že v budoucnu nahradíme lithiové baterie jako novou generaci standardů baterií. Vědci z Northwestern University ve Spojených státech uspěli ve vývoji baterií na bázi grafinu a křemíku, které mohou trvat až jeden týden vytrvalosti za 15 minut. Je zřejmé, že pokud budoucí mobilní telefon může používat graphene baterie, pak za jeden týden nebude náboj už senem.

5. Propojen s lidskými těly

Aravind Vijayaraghavan, PhD, univerzita v Manchesteru, zjistil, že grafen má vlastnosti biologického propojení, což má velmi pozitivní vliv na nositelná zařízení pro zdravé testování. Používání graphenu jako senzoru bude schopno sledovat a skenovat lidský nervový systém a je možné, že v budoucnu budou existovat monitorovací zařízení a aplikace "duševního zdraví".

Budoucí výhled

Když je tolik řečeno, hodně přátel si bude myslet, že graphene je drahé, ne opravdu, je to jedna z nejlevnějších surovin, ale potřebuje novou technologii k "katalyzování". V současné době společnost Samsung tvrdí, že zvládla používání graphenu jako polovodičového prvku, zatímco IBM, SanDisk, Nokia a mnoho dalších technologických společností se soustředí na graphene (a některé prestižní univerzity) a věří, že brzy uvidíme, ven.