Kapacitní dotykový Panel výhody a nevýhody představil

Kapacitní senzor Touch Panel je čtyřvrstvý složené sklo obrazovky, obrazovky sklo vnitřní povrch a sendvič s nanesenou vrstvou vodivé vrstvy, vnější vrstva je tenká vrstva křemičité sklo ochranné vrstvy. Když se dotkneme obrazovku prstem na obrazovce senzor, tělo je elektrické pole a dotykové obrazovky a povrch dotykové obrazovky tvoří spojovací kondenzátor, vysokofrekvenčního proudu, kondenzátor je přímý vodič, takže prsty od kontaktní místo sání malý proud, tento proud teče z elektrody na čtyřech rozích dotykové obrazovky a proud protékající čtyři elektrody je přímo úměrná vzdálenosti od prstu do čtyř rohů. Regulátor vypočítá pozici bodu dotyku výpočtem přesně čtyři současné poměry The oproti tradiční odporovou dotykovou obrazovku, kapacitní dotykové výhody jsou tyto aspekty:

1. operace novinkou. Kapacitní dotykové podporuje vícedotykové ovládání, intuitivní provoz, více zábavy.

2 není snadné na dotek. Jak kapacitní dotykové potřebuje cítit, jak se k tělu proudu, jen lidské tělo s jeho provozem, s jinými objekty nebude dotýkat odpovídající, tak základní zbavit možnosti falešných Touch.

3. vysoká odolnost. Ve srovnání s odporovou dotykovou obrazovkou, kapacitní dotykové v prachu, vodě, opotřebení a další aspekty lepší výkon.

Jako aktuální legitimní červený dotyková obrazovka, kapacitní dotykové, přestože rozhraní s nádherný, multi-touch, lidské tělo a další výhody, ale také má následující nedostatky:

1. přesnost není vysoká. Z technických důvodů chybí kapacitní dotykové přesnost než odporovou dotykovou obrazovkou. A může používat pouze prsty pro vstup, v malé obrazovce je také obtížné dosáhnout složitější identifikace vstup rukopisu.

2. vliv na životní prostředí. Teploty a vlhkosti a další faktory prostředí změnit, bude způsobovat nestabilitu kapacitní dotykové nebo dokonce drift. Například použití uživatele v téže době, kdy tělo blízko obrazovky může způsobit smetení i v přeplněném davu také způsobí posun. Je to hlavně kvůli pracovní princip kapacitní dotykové technologie, přestože uživatele prstů na obrazovce blíž, ale existuje mnoho poblíž obrazovky mnohem větší než prsty elektrického pole ve stejnou dobu, to bude mít vliv pozice Chcete-li soudit.

3. vysoká náklady kromě toho současné kapacitní dotykovým panelem v touchpad připojené k LCD panelu kroky existují ještě nějaké technické problémy, výnos není vysoká, tak prakticky zvýšit náklady na kapacitní dotykovým panelem.