Graphene umožňuje kontaktní čočky pro infračervený přenos fotek

Zní to jako špionážní thriller a infračervených snímků můžete vidět, tak dlouho, jak jste dal na pár kontaktních čoček. Vědci z University of Michigan obrátili své brýle v realitu, využitím grafenu vyvinout senzory nehty velké infračervený obraz bez nutnosti chlazení nevzhlednou. Vzhledem k jeho malé rozměry, nízká hmotnost, mohou být integrovány do kontaktní čočky nebo mobilní telefony, v armádě, bezpečnosti, lékařství a další pole mají širokou škálu aplikací.

Studie byla publikována v časopise Příroda nanotechnologie. Infračervené vlnovou délku mezi 760 nm až 1 mm, je vlnová délka než červené světlo delší než viditelná, rozdělen na blízko infračerveného, střední infračervené a daleko infračervený tři druhy. IR a daleko infračervené senzory mají obvykle pracovat při velmi nízkých teplotách. Chong (Zhaohui Zhong), asistent profesora elektrotechniky a informatiky na University of Michigan a jeho tým zlepšit proces vytváření elektrických signálů z grafenu, zřízení izolační vrstvu mezi dvěma graphene vločky s elektrickým proudem prostřednictvím.

Když světlo udeří nejvyšší graphene, zařízení uvolní elektrony a vytváří díru kladně nabité. Poté podle kvantové tunelování efekt elektrony procházejí střední izolační vrstvy a dosáhnout spodní vrstvy graphene. V tomto okamžiku bude kladně nabité otvory zůstaly na horním graphene vyrábět elektrické pole a ovlivňují současné nižší graphene. Měření změny proudu, lze odvodit jas světla ozářený horní grafenu. Nová metoda nejprve povolena citlivost IR a infračervené senzory na novou výšku, která mohou být srovnatelná s tradiční infračervený senzor, který vyžaduje chladicí zařízení ke spuštění řekl Chong.