Grafen přichází k sobě

Úbytek hmotnosti

elektrické auto

A současní lidé v životě nejvíce používaných v oblasti grafenů o počtu provozu. "Sypná hustota práškového grafenu je pouze 3 g / l, to znamená, že láhev na minerální vodu o objemu 500 ml je naplněna grafenem pouze 1,5 g, ale graphene je 200 krát silnější než ocel, síla největšího materiálu." Li Xiaoming uvedl, že vlastnosti grafenu z něj činí ideální lehký prostor dopravních materiálů.

Údaje ukazují, že při snížení hmotnosti o 10% lze zvýšit spotřebu paliva o 6% až 8%; kvalita přípravy vozu pro každé snížení o 100 kg, 100 km spotřebu paliva lze snížit o 0,3 až 0,6 litru. Proto je nezbytné zlepšit hospodárnost vozidla tím, že se sníží hmotnost karoserie vozidla úpravou modifikace grafenu. Z pohledu jízdy se po celkové hmotnosti vozu výrazně zlepší celkové zrychlení vozu, zvýší se citlivost řízení, zlepší se stabilita řízení vozidla, hluk, vibrace a další aspekty.

V automobilových pneumaticích vyvinula univerzita Sichuan, státní klíčová laboratoř polymerních materiálů, nezávisle vyvinuté první pneumatiky z grafénového pryžového světového světa. Kromě toho první letadlo využívající letoun prospero zesílených křídly Prospero v britském úspěšném letu Farnborough International Airshow; v roce 2016 na výstavě evropských kompozitních materiálů vystaveno zařízení vybavené grafenem - polypropylenovým kompozitním vrtulovým kotoučem UAV, mechanickými vlastnostmi a tepelným výkonem.

Skladování energie je hlavní oblastí použití grafenu. "Vzhled grafénové baterie pro dosažení konceptu" zeleného života, zeleného cestování "skutečně vede zelený život." Čínská akademie věd, Shanxi uhelný chemický asistent výzkumu Dr. Su Fangyuan řekl, že grafen používané v bateriových produktech, jako je současný počet měst Ulice běží na super kondenzátoru nový energetický autobus. Super kondenzátor je tradiční kondenzátor a baterie mezi elektrochemickým zařízením pro ukládání energie, v blízkosti autobusu, elektronickými hrami, nouzovými světly, pokud jde o inteligentní síť, elektrárny mají své místo a super kondenzátor. Materiálem je graphene.

V současné době je mnoho elektrických vozidel pro lithium-iontovou baterii jako zdroj energie, lithiová baterie kvůli vlastním vlastnostem doby nabíjení je obvykle delší (2 až 3 hodiny). Grafen jako nano-vodivá přísada, jeho inovativní použití v lithiu může výrazně snížit vnitřní odpor, zlepšit rychlost nabíjení, očekává se zkrácení doby nabíjení na 1 hodinu. Vědci novinářům na místě demonstrace grafenových kondenzátorů rychlého nabíjení a vyprazdňování experimenty, reportér viděl malý kus grafenu vyrobené nabití baterie a vypouštění pouze deset sekund.

Zároveň přidání graphenu může také snížit ztrátu a teplo baterie, zvýšit bezpečnost baterie a do určité míry zlepšit hustotu energie baterie, zvýšit kilometrový výkon vozidla, zmírnit úzkost jízdy, zlepšit vozidlo využití.