Grafen, mimořádné tenké magické a další

Grafen je druh jednovrstvé lamelární struktury složené z atomů uhlíku. Je to nejtenčí a nejsilnější dvourozměrné materiál objeven lidmi dosud kvůli jeho silné tvrdost, mimořádné vodivost a vynikající průsvitnosti, známý jako "Změna materiál 21.století." Však z důvodu vysokých nákladů na přípravu, průmyslové aplikace graphene se zdržel. Polští vědci nedávno vynalezli metodu Příprava graphene, aby průmyslová výroba grafenu možné.

Vzhledem k tomu, dva vědci ve Velké Británii podařilo oddělit kouzlo nanomateriálů grafenu v roce 2004, low-cost, vysoce kvalitní a rozsáhlé graphene metody přípravy staly terčem globální odvětví a výzkumných pracovníků. V současné době jsou společné metody Příprava graphene fyzické odizolování metoda a metoda chemické depozice. První je nejdůležitějším prostředkem pro získání vysoce čisté graphene v laboratoři. Nevýhodou je, že graphene je malá velikost a drahá. Přestože chemická metoda může produkovat velké oblasti Graphene, ale čistota a kvalita jsou nízké.

V posledních letech vědecký výzkum grafenu postupuje rychle a jeho průmyslové aplikace je také na šipku. Předpokládá se, že jakmile produkce grafenu, bude v dotykové obrazovce, energie baterií, senzory, polovodiče, letecké, vojenské, biomedicínské a další pole, které jsou ambiciózní, stát další biliony průmyslu. Obrovský trh vyhlídky, aby svět vyrazili štěrku výzkumu a vývoje a investiční boom. Podle neúplné statistiky v roce 2012 po celém světě celkem 3520 výzkum grafenu patent aplikace, ale drtivá většina z nich stále ještě není mimo laboratoř. Tedy nové technologie přípravy grafen může nakonec prospět lidstvu, závisí především na jeho schopnost úspěšně uvést do průmyslové výroby.