Grafen má vynikající mechanické vlastnosti

Grafen je dvourozměrné plástev uhlíku materiál, složené z atomů uhlíku podle hexagonální uspořádání. Uhlík a atomy uhlíku kombinací sp2 hybridní, jeho struktura je velmi stabilní. Zvláštní struktura grafenu vede k mnoha vynikající vlastnosti. Grafen je momentálně dostupná v tvrdosti materiálu, největší a má vynikající mechanické vlastnosti, teoretické plochu až 2600m 2 / g, s vynikající tepelnou vodivostí, až 3000W / (m · (K). Kromě toho graphene má také dobrou vodivost. Při pokojové teplotě, jeho pohyblivost elektronů může dosahovat až 20000cm 2 / (v. · s).

Díky vynikající vlastnosti graphene výzkumníci zvážit, přidání jako výztuž do matice materiálu pro zlepšení výkonu matice materiálu. Však konkrétní plochu graphene je často svedla dohromady, nejenže snižuje své adsorpční schopnosti, ale ovlivňuje také vynikající výkon graphene, sama o sobě, což ovlivňuje výkon graphene vyztužených kompozitních materiálů. Kromě toho toto setkání je nevratné, pokud uplatňování vnějších sil, jako je ultrazvuk a silné míchání, tak, aby rovnoměrně rozptýlené. S cílem získat vynikající graphene vyztužené kompozity, vědci udělat nějaký výzkum v překonávání graphene aglomerace.

Jedním z běžně používaných metod je okysličovat grafitu a ultrazvuk vyrábět mimo oxid grafitu a pak chemickou metodou ke snížení graphene Příprava graphene mezi existence silného van der Waalsovy síly, snadno shromáždit v roztoku. Další společná metoda je stejnoměrně rozptýlit grafenu v organickém rozpouštědle nebo vodného roztoku povrchově aktivní látky adsorpce molekulární nebo povrchově aktivní látky molekul na povrchu graphene a dosáhnout efektu monolitický graphene disperze. Byla prokázána schopnost inhibovat aglomerace graphene fyzikálních nebo chemických modifikací, ale zda nečistot během vzniku kompozitní ovlivňuje vlastnosti složeného zůstává k studovaná.

Některé povrchové úpravy a další metody lze také použít ke zlepšení dispersibility máselné graphene. Za účelem zlepšení povrchu lepení graphene a mědi matice, je možné získat kompozitní materiál, v němž graphene je stejnoměrně rozptýlené v mědi. Zjistí, že graphene mohou být stejnoměrně rozptýleny v měděné matici pozorováním kompozitního materiálu. Jing používají kyseliny gallové s silné redukční schopnosti jako stabilizátor a redukční činidlo k získání vysoce rozpustná graphene. Jejich analýza je vzhledem k tvorbě konjugátu π-π interakcí mezi struktury benzenového kruhu a graphene v molekule, která se adsorbované na povrchu grafen jako stabilizátor. Díky graphene list má silný negativní náboj, aby se zabránilo dalšímu hromadění graphene dohromady aby bylo více obtížné smířit, zajistit, aby připravené graphene má výkon vysoký rozptyl.