Jak grafen přispět k rozvoji technologie baterií?

V koncem listopadu 2015 komunikační zařízení firmy vysoce profil vydala své nejnovější produkty. Produkt používá graphene jako materiál baterie, může výrazně zkrátit dobu nabíjení, zlepšit schopnost nabíjení baterie. Tato zpráva jedním tahem pera způsobilo pozornost a Společenství pozornost graphene na novou výšku.

Co je grafen?

Od Baidu encyklopedie můžeme vědět:

1. grafenu (Graphene) je extrahován z grafit materiál složený z uhlíkových atomů jen jednu vrstvu atomové tloušťka dvourozměrné krystalu.

2. graphene je nejtenčí materiál, ale i nejsilnější materiál, mez pevnosti než nejlepší ocel ještě vyšší 200 krát. Ve stejné době má velmi dobrou pružnost, táhnoucí se může dosáhnout jejich velikost 20 %. Je to světově nejtenčí, nejvyšší pevnost materiálu.

3. Graphene se v současnosti nachází v nejtenčí, největší sílu, nejsilnější tepelné vodivosti nový druh nano materiálů, graphene se nazývá "černé zlato".

Jedním slovem grafen je materiál řádově nanometrů, s vysokou pevností, vysokou elasticitou a vysokou vodivost a další vlastnosti.

Jako nanomateriálů graphene dává dojem, že se může stát kandidátem na výrobu prostor výtahu materiálů. Dokonce i v Baidu encyklopedii, elektrické vlastnosti graphene jen část jeho výkon. Pokud není v daném třetím "Mimochodem" zmínit jeho vysokou vodivost, pak pouze z definice štěrku a baterie je obtížné najít vztah.

Nanomateriály jsou však třída světů, které lidé nemají, a zdravý rozum, kterou dostáváme od makroskopické světa není dobře reprodukovat v mikrosvěta.

Nano velikost grafen může zlepšit výkon baterie pomoci, je třeba analyzovat princip z baterie.

Druhé, vztah mezi elektrody materiál a kapacitou baterie

My víme: z mikroskopického hlediska baterie nabíjení a vybíjení je proces, ve skutečnosti, kation v elektroda "mozaika" a "vypnuto" proces. Takže, více děr v materiálu elektrody, rychlejší proces se děje. V makru hlediska je výkon baterie nabíjení a vybíjení rychlejší.

Mikrostruktura graphene je síť složená z atomů uhlíku. Z důvodu Hubenost limitu (pouze tloušťka jedné vrstvy atomů) pohyb kation je omezena. Ve stejné době kvůli sítě struktura, vyrobené z materiálu elektrody graphene má také dostatek otvorů.

Z tohoto úhlu pohledu grafen je nepochybně velmi dobré elektrod materiál.

Podle vědců z Rensselaer Polytechnic Institute v New Yorku Spojené státy vyplývá, že použití graphene jako materiál prototyp baterie, vybití a rychlost překročí 10 krát lithium-ion baterie.

Třetí, stav výzkum grafenu

Purdue University (Purdue University) studuje přes nová a jednodušší způsob, jak vytvářet materiální technologie nano elektroda. Univerzitní výzkum ukazuje, že použití nano materiálů v baterii, zvýší kapacita nabití baterie a vybití a rychlost.

V současné době Jihokorejská společnost Samsung Electronics se také zabývá povrchu křemíku přidat materiálový výzkum grafenu potažené křemíkové bázi anoda. Pokud studie může být úspěšný, lithium iontová baterie se zvýší na více než 2 x.

Tato studie shrnuje výhody dlouhé životnosti materiálů na bázi křemíku a velkokapacitní nabíjecí graphene materiálů, se zaměřením na zpracování procesu graphene na materiály na bázi křemíku.

Samsung je vědci účinně rozšířeny plochy anody krycí vrstvou grafenu povlak na povrchu elektrody karbidu křemíku. Ve stejnou dobu s katodou v kombinaci lithium oxid kobaltu tak, že baterii nabít na jednotku objemu hustota energie větší ropy, její život je také zvyšuje na prodej na trhu autobus z lithium iontových baterií 1,5 - 1,8 krát.