Era Grafenu dosud nepřišla

Ale narodil jsem se už deset let, můj průhledný mobilní telefon kde?

Ve skutečnosti v roce 2012 Konstantin Novoselov, který získal Nobelovu cenu za grafenu, a jeho kolegové zveřejnili článek o "přírodě", aby diskutovali o budoucnosti graphenu, dva roky vývoje. Také v podstatě důkaz o jejich předpovědi. Domnívá se, že jako materiál, graphene "budoucnost je jasná, cesta je pokorná", ačkoli to může hrát důležitou roli v budoucnu, ale předtím, než se vypořádat s několika velkými potížemi, tato scéna nepřijde. Ještě důležitější je, že s přihlédnutím k obrovským nákladům na obnovu průmyslu nemusejí výhody grafenu stačit na to, aby jednoduše nahradily stávající zařízení - jeho skutečné vyhlídky, snad díky svým jedinečným vlastnostem přizpůsobených novým aplikacím.

Co je nakonec graphene?

Grafen je první materiál, který se nachází v jedné vrstvě atomů. Atomy uhlíku jsou propojeny do šestiúhelníkových sítí. Tužka s grafitem je ekvivalentní s nespočetnými vrstvami grafenu, které jsou na sobě uloženy dohromady, a uhlíkové nanotrubice jsou grafeny válcovány do trubice. Grafit, grafeny, uhlíkové nanotrubice a globin.

Vzhledem k chemické vazbě mezi atomy uhlíku je grafen houževnatý: může se ohýbat do velkého úhlu bez lámání, ale také proti vysokému tlaku. A protože pouze jedna vrstva atomů, elektronický pohyb je omezen na rovinu, přineslo nové elektrické vlastnosti. Grafen je průhledný ve viditelném světle, ale vzduchotěsný. Tyto vlastnosti jsou velmi vhodné jako surovina pro ochranné a transparentní elektronické výrobky. Ale vhodný pro pravdu, opravdu nepřijde tak rychle.

Jedna z otázek: způsob přípravy. Mnoho studií nám ukazuje úžasné vlastnosti graphenu, ale je zde past. Tyto úžasné rysy jsou velmi náročné na kvalitu vzorků. Pro získání to nejlepší z elektrických a mechanických vlastností grafenových vzorků je potřeba nejvíce časově náročných a nákladných prostředků: metoda mechanického odstraňování - s lepící páskou na grafitu, umělé odstraňování grafenu. Nesměj se, Novo Shawlov v roce 2004 jsou tak připraveným grafenem.

Přestože požadované vybavení a technický obsah se zdají být nízké, ale problémem je, že úspěšnost je nižší, získat některé vzorky, aby se výzkum mohl také průmyslové výroby? žert. K industrializaci to znamená žádné využití. Dokonce i když jste zvládli světový grafitový důl, jeden den může oloupat několik kusů ... ... samozřejmě máme spoustu dalších způsobů, jak zvýšit výrobu a snížit náklady - problém je, že tyto metody kvality výrobků a podzim. Máme metodu odstraňování kapaliny: grafit nebo podobný uhlíkatý materiál do povrchového napětí velmi vysokých kapalin, a pak ultrazvukové bombardování grafénové sněhové vločky hluboko dole. Máme metodu chemického vylučování z plynné fáze: necháme plyn obsahující uhlík v kondenzátu měděného povrchu, vytváříme tenkou vrstvu grafenu a poté stripujeme. Máme přímou růstovou metodu, uprostřed dvou vrstev křemíku, abychom pokusili růst vrstvy grafenu. Existuje také chemická redoxní metoda, vložením atomů kyslíku k oddělení grafitového plechu atd. Existuje mnoho metod, ale také jejich vlastní oblast použití, ale zatím není vhodná pro rozsáhlou industrializaci průmyslové výrobní technologie.

Proč tyto metody nemohou dělat vysoce kvalitní graphene? například. Ačkoli centrální část kusu grafenu je perfektní šestičlenný prsten, je často narušena na okraji a stává se pěti- nebo sedmičlenným kruhem. To nevypadá skvěle, ale způsob chemické parní depozice produkuje "kus" graphenu, není skutečně úplný, od jednoho bodu růstu z a. Je to vlastně řada bodů ve stejnou dobu růst "polykrystalické", a neexistuje způsob, jak zajistit, aby tyto body rostou z malých kusů může být zcela vyrovnána. Tyto deformované kroužky jsou tedy nejen rozděleny na okraji, ale také existují v každém "jednom", aby to z grafenu, se staly strukturální slabostí, snadno se zlomit. Ještě horší je, že tento zlomek grafenu se nehojí jako polykrystalické kovy a pravděpodobně jej prodlužuje. Výsledkem je, že síla celého grafenu se sníží na polovinu. Materiál je obtížná oblast, jako ryba a medvědí tlapka není nemožná, ale rozhodně není tak rychlá.