Nový materiál Graphene vyvíjí rychle v různých oblastech

NANNING, 22. srpna – grafen fórum se konalo v Jižní Čína Guangxi Zhuang autonomní oblasti, které shromáždili více než 400 výzkumy z různých zemí, včetně 2010 Nobelovu cenu majitel Konstantin Novoselov.


Grafen je nejsilnější a nejlehčí materiál na světě; jedné vrstvy graphene je jen 0.335 nanometrů tlusté s vysokou elektrickou a tepelnou vodivost, která má široké uplatnění vyhlídky v oblasti energetiky, biotechnologie, vodní zdroje, elektronické a síťové technologie, letecký a automobilový průmysl.

Čína žádá o více než 2200 graphene patenty, účtování o 40 procent na světě. "Čínské společnosti vyvinuli zabil graphene aplikací v oblastech skladování energie, malování a vedení filmu, takže můžeme očekávat rychlé industrializace," řekl Shang Yong, stojící viceprezident Čínské asociace pro vědu a techniku.

Na fóru probíhající grafenu v Kuang-si si město Nanning profesor Konstantin Novoselov řekl, že grafen vedla k mnoha možností a příležitostí, a nový materiál bude použit v telekomunikace a Internet věcí.