Nová metoda může probudit vysokou vodivost

Mezinárodní tým nedávno zveřejnil novou zprávu o "probuzení" supravodivosti grafenu a pokud je technologie zralá, značně rozšíří rozsah použití tohoto materiálu, mezinárodní tým nedávno zveřejněný v britském akademickém časopise Nature Newsletter. The

Grafen je dvourozměrný materiál, který je oddělený od grafitového materiálu a sestává pouze z jedné vrstvy atomů uhlíku. Má tenkou, tuhou, vodivou, tepelnou vodivost a další vlastnosti, má průmysl velké naděje na novou generaci materiálů. Vědci vždy věřili, že tento materiál může mít supravodivost, ale nenalezl způsob, jak to potvrdit.

Vědci z univerzity v Cambridge v Anglii a dalších institucích grafenu a supravodivý materiál "praseodymický ceriový oxid mědi" s tímto pokusem úspěšně "probudili" grafenovou "spící" supravodivost. Experimenty ukazují, že sklovina vykazuje supravodivost není zvenčí, role "praseodymiového oxidu ceru" je pouze jako pomocný materiál pro stimulaci inherentní supravodivosti grafenu.

Supravodivost se týká fenoménu, že určitý materiál zcela vymizí za určitých podmínek a proud proudí do materiálu bez ztráty bez ztráty energie a tepla. Fenomén supravodivosti v elektronickém průmyslu má širokou škálu vyhlídek, ale příslušná technologie z rozsáhlého praktického použití má mnoho problémů překonat.

Grafen jako supravodič otevře hodně imaginace. Podle výzkumníků mohou být "vyleštěné" po grafenu použity k výrobě superpočítačů a tak dále.