Nová struktura grafenu je jako houba

Podle britské "nezávislé" ohlásil 8, vědci Spojených států Massachusetts Institute of Technology (MIT) stisknutím a tání graphene listů, vytvořit jeden z nejlehčích a nejpevnějších materiál - porézní trojrozměrné struktura grafenu, její tvar je podobná houba, hustota je pouze 5 % železa, ale síla železa více než 10krát.

Grafen je považován za nejvíce odolný materiál v dvourozměrné podobě, ale to bylo obtížné pro výzkumné pracovníky převést silnou sílu své dvourozměrné podobě užitečné trojrozměrné materiály. V nejnovější studii výzkumný tým přitlačovány malé kousky graphene pomocí tepla a tlaku k vytvoření komplexní a stabilní struktury podobné korály a Diatom značky organismů. Nová struktura se nazývá "spirálu dvacet čtyři čtyřstěn", jeho plocha je velmi velký, vzhledem k objemu, ale velmi silný.

"Dvourozměrnou materiál graphene je pouze jeden atom tlusté, má jedinečnou úroveň robustnosti a elektrické vlastnosti, ale protože to je příliš tenký, je to," řekl Marcus Bieer, ředitel výzkumného týmu a ředitel MIT stavebnictví a životního prostředí Strojovna. Je to těžké tří - dimenzionální materiály, ale náš nejnovější výzkum to udělala.

"Geometrický tvar graphene, přirozeně se vyskytující za působení tepla a tlaku je velmi složitý a nemůže být provedena v tradičním způsobem." V experimentu výzkumníci lze na 3D tiskárně vytvořit strukturu, která rozšířila tisíckrát a testoval získané výsledky.

Nové studie, publikované nedávno v časopise Science pokroku, ukazuje, že převaha nové struktury je díky této jedinečné struktury spíše než samotný materiál. To znamená, že vědci další materiály vyrobené ze stejné geometrie získat stejnou pevnost lehkého materiálu.

Výzkumníci věří, že stejné geometrie může být aplikováno i na větších bloků konstrukčních materiálů. Například cement, který dělá most může stejné porézní geometrii a dosažení stejné úrovně síly při současném snížení hmotnosti. Kromě toho vzhledem k tomu, tento tvar je plná drobných pórů, předpokládá se použije k filtrování vody nebo chemických látek.