Praktické produkty graphenu jsou rozděleny do dvou kategorií

Nejprve profil grafenového materiálu

Svět nyní není jasnou definicí grafenu. 2004 Vědci britské univerzity v Manchesteru Andrei Heima a Constantina Norfolkova našli monovrstvý grafen. Byli jim udělena Nobelova cena za fyziku za rok 2010 za vynikající výzkumné práce na grafenových materiálech. Proto se počáteční grafen vztahuje pouze na jednu vrstvu atomů uhlíku z jediné struktury nového materiálu, je pouze jedna tloušťka atomu uhlíku dvourozměrného materiálu. Studie následného sledování však ukazují, že z elektrické povahy dvou a tří a dokonce deseti vrstev atomů uhlíku mají také své vlastní speciální fyzikální vlastnosti, současná tloušťka 10 vrstev uhlíkových atomů uvnitř listu grafitového materiálu je definováno jako grafen. Argument postupně uznávají akademici. Nedávno zavedený výbor Číny Metalsene Union pro normalizaci zjistil, že tloušťka 10 vrstev uhlíkových atomů v materiálu patří do grafenového rozsahu.

Grafen je kouzelný materiál, pokud přidání trochu do jiných materiálů může mít magický účinek, hodný materiálu "super materiálu". Grafen není jen "tenčí, nejsilnější", jako tepelný vodič, je lepší než tepelný efekt jakéhokoli jiného materiálu. Pomocí grafenu mohou vědci rozvíjet řadu nových materiálů se zvláštními vlastnostmi. Díky velmi nízkému odporu je migrace elektronů extrémně rychlá, předpokládá se, že bude použita k vývoji tenčích, rychlejších vodivých čipů, které nahradí křemík. Protože grafen je v podstatě průsvitný, dobrý vodič, je také vhodný pro vytváření průhledných dotykových obrazovek, světelných desek a dokonce i solárních článků. Super kondenzátory a čipy jsou světovým zaměřením na studium grafénového pole, ale i budoucnost kulminace revolučního pokroku graphenu. Aplikace grafenu musí být proces, který se rozkládá od dolního konce k hornímu konci. Použití nekonečných aplikací vodivosti graphenu se zvýší v posledních dvou až třech letech a používání fotovoltaických článků a nahrazení oblasti křemíkových čipů stále trvá dlouho. "

Za druhé, z grafenu

Praktické produkty graphenu jsou rozděleny do dvou kategorií: grafenový film a grafenový prášek. Existuje mnoho způsobů, jak připravit graphene v laboratoři (viz obrázek níže). Způsob hromadné výroby grafenu je však především dva druhy: jedním z nich je použití chemického vylučování výparů v kovovém povrchu k růstu jednoduché vrstvy je velmi vysoká, velká plocha grafenového filmového materiálu; jeden je přirozený grafit fyzikální nebo chemickou Metoda rozdrcení, tvorba grafenového prášku. Grafenový prášek vypadá jako velmi jemný černý prášek. Domácí grafénový prášek a grafénový film byl vybaven masovou výrobní kapacitou, očekává se, že řada průmyslových aplikací graphenu bude velkoplošně zaváděna. Jako vysoce technický materiál je velmi důležitý proces výroby grafénového prášku, výzkum a vývoj, technologie a vybavení, výroba nákladů práce je velmi malá. Roční výrobní kapacita 50 tun graphene prášek podnikání, výrobní proces jen několik málo pracovníků.