Proměnlivé tělo topologický izolátor graphene za určitých podmínek

Podle internetových stránek Massachusetts Institute of Technology nedávno, školy, kterou vědci zjistili, že v některých extrémních případech, graphene lze převést do jedinečné funkce topologický izolátor se očekává poskytovat nové nápady pro výrobu kvantové počítače. Výzkum je zveřejněn tento týden v časopise Nature.

Vědci zjistili, že grafen vločky byly umístěny v prostředí s nízkou teplotou s pevností 35 Tesla magnetického pole a 0,3 stupně Celsia vyšší než absolutní nula. Aby ji filtrovat elektrony podle orientace spinu elektronů není momentálně k dispozici v tradiční elektronického systému lze změnit vodivé vlastnosti graphene.

V typických podmínkách graphene chová jako normální vodič a má napětí na něm a proud prochází přes něj. Ale pokud kus graphene je umístěn v magnetickém poli kolmo k němu, vlastnosti graphene change the current lze spustit pouze na hranách graphene vločky, a zbytek se stává izolátory. Kromě toho současné bude pohybovat pouze v jednom směru podle směru magnetického pole. Tento jev se nazývá kvantový Hallův jev.

V nové studii vědci zjistili, že pokud přidáte do pozice graphene ve výše uvedeném případě silné magnetické pole, vlastnosti grafen změní znovu: elektrony stále pracují pouze podél okrajů graphene, ale směr operace je změněno z jednosměrné na obousměrný a konkrétní směr je určen různými směry rotace elektron.

"Vytvořili jsme neobvyklé speciální dirigent," řekl postdoktorský výzkumný pracovník na katedře fyziky MIT. Je to společné fungování topologický izolátor oddělit elektrony podle směru otáčení elektronů. Grafen je však není topologický izolátor v obvyklém slova smyslu. Máme stejný účinek v různých materiálových systémů. A co je ještě důležitější změnou magnetického pole, můžete také kdykoli směr elektronické operace, moc nebo řídit stát. To znamená, že mohou být provedeny do obvody a tranzistory, které nebylo dosaženo v před. "

Erero, mimořádný profesor na MIT, řekl, bylo předpovědi na této charakteristice graphene, ale nikdo nikdy dělal to stalo. Studie potvrdila první selektivitu graphene točit elektrony, a jak bylo dokázáno na poprvé že grafen může řídit směr elektronické operace a stavu elektrické energie, nebo ne. Experiment provedl, co někteří vědci se snaží dosáhnout po celá desetiletí bez úspěchu, slibuje nový způsob vytvoření kvantové počítače.

profesor fyziky na Massachusetts Institute of Technology, která se účastní studie, říká, že studie maluje nový směr pro studium topologické izolátory. "Nemůžeme předvídat, co povede k zjištění, ale rozšiřuje naše myšlení a poskytuje možnosti pro výrobu více zařízení," řekl. "

řekl: "kvůli potřebě extrémní nízké teploty a silné magnetické prostředí, aby požadavek není snadné, takže technologie produkované kvantový počítač bude velice profesionální zařízení, mohou být použity nejprve na prioritní výpočetní úkoly." Dále bude testovat výkon grafenu v dolní magnetického pole (1 Tesla) a při vyšších teplotách, s cílem snížit práh pro technologii.