Co je to Graphene Material

Grafen je nejtenčí a nejvýkonnější materiál, který byl doposud nalezen. Tenký, protože grafen je složen z atomů uhlíku dvourozměrných krystalů, tloušťky pouze jednoho atomu. Ačkoli tenký až extrémní, ale velmi hustý, dokonce ani nejmenší atomová velikost hélia nemůže proniknout.

Co je grafen? Grafen je voštinový rovinný film tvořený sp2 hybridizací atomů uhlíku. Jedná se o kvazi-dvourozměrný materiál s pouze jednou atomovou vrstvou, tzv. Monatomickou vrstvou grafitu. Jeho tloušťka je asi 0.335nm, podle různých způsobů výroby jsou různé vzestupy a pády, obvykle ve vertikálním směru výšky asi 1nm, horizontální šířka asi 10nm až 25nm, je navíc k veškerému uhlíkovému krystalu ( nulové rozměrové fullereny, jednorozměrné uhlíkové nanotrubice, trojrozměrné pro grafit).

Dlouho předtím, než je teoretik fyzikálně teoreticky předpovědět, kvanti-dvourozměrný krystal samotný termodynamický charakter nestability, při pokojové teplotě bude rychle rozkládán nebo zkroucený, takže nemůže existovat sám.

Až do roku 2004 fyzik Andrej Gem z britské univerzity v Manchesteru a konstantin Novo Shuo Luofu s metodou mikro-mechanického odstraňování úspěšně oddělili grafitový grafén, potvrdili, že může existovat sám, pro graphene. Výzkum začal být aktivní, získal v roce 2010 Nobelovu cenu za fyziku.

Nejslibnější aplikací grafenu je nahrazení křemíku, čímž se vytvoří ultra-miniaturní tranzistory pro výrobu budoucích superpočítačů. S grafenem namísto křemíku bude procesor pracovat stokrát rychlejší.

Kromě toho je grafen téměř úplně průhledný, absorbuje pouze 2,3% světla. Na druhou stranu je velmi hustá, ani nejmenší molekuly plynu (helium) nemohou proniknout. Tyto funkce jsou ideální pro použití jako průhledný elektronický výrobek, jako je průhledná dotyková obrazovka, panely vyzařující světlo a solární panel.

Jako nový typ nanomateriálů s nejsilnější, nejsilnější a nejvodivější vodivostí je grafén znám jako "černé zlato" a "král nových materiálů", vědci dokonce předpovídají, že grafen by "zcela změnil 21. století". vypustit rozsáhlou globální rozrušující se novou technologii a novou průmyslovou revoluci.